Click to listen highlighted text!
Get Adobe Flash player

Setkání přátel tří obcí

První říjnovou sobotu, tedy 3. října 2015, dopoledne na pilníkovském školním hřišti připravili zastupitelé města spolu s místními hasiči „Setkání přátel tří obcí“. Jako hosté a zároveň i soutěžící se zúčastnili, samozřejmě kromě Pilníkova, týmy ze sousední obce Vítězná a z polské gminy Marciszów. Akce byla pořádána v rámci udržitelnosti projektu Euroregionu Glacensis „Na společné cestě“.

Na hřišti byly připravené soutěže pro soutěžní týmy z výše uvedených obcí. Soutěžních disciplín bylo celkem jedenáct, z nichž se na hřišti odehrálo devět sportovních disciplín a zbývající dvě kvizové disciplíny proběhly odpoledne na sále restaurace „Slunce“.

Ze sportovních disciplín se soutěžící utkali například v šipkách, florbalu, pingpongové obíhačce, v hodu polštářem tříčlenných družstev, absolvovali překážkovou dráhu. Velmi povedená byla soutěž hasičů, kteří připravili soutěž trojčlenných družstev, kdy museli dva členové družstva nejprve nalít vodu do připravené mobilní stříkačky a než se jim to povedlo, třetí člen se oblékl do nepromokavého oblečení sestávajícího z gumových kalhot s botami, kabátu a hasičské přílby. No a pak již jen zbývalo naplnit na vzdálenost asi pěti metrů kbelík vodou až po namalovanou rysku – takže jeden člen družstva čerpal vodu, druhý držel proudnici a stříkal do kýble, který držel v ruce poslední člen družstva. Styly plnění tohoto úkolu byly různé, vesměs zajímavé.

Starostové a místostarostové zúčastněných obcí se utkali v petanque a závěrečnou disciplínou bylo přetahování lanem. Po dopolední sportovní části byl v pořadí obcí první Pilníkov a těsně následován Marciszówem a Vítěznou.

Po sportovních kláních následoval oběd pro všechny zúčastněné, který připravily kuchařky místní základní školy.

Po obědě si účastníci prohlédli výstavu fotografií a obrazů v malé i velké zasedací místnosti na radnici a potom již mohlo začít závěrečné klání. Tentokrát znalostní. Každé družstva vyslalo tři své zástupce, kteří poznávali z krátkých ukázek druhy tanců, například flamengo, paso doble, waltz, tango, ale nechyběl ani valčík nebo polka. Ve druhém kvízu zase jiná trojčlenná družstva poznávala státní hymny států Evropské unie. V těchto disciplínách s převahou zvítězil Pilníkov a získal tak celkové vítězství.

Po celé odpoledne hrál k poslechu i k tanci pan Prokop a odpolední program byl navíc zpestřen několika vystoupeními tanečních skupin. Nejprve vystoupila skupina Starwest, po které následovala skupina Rebels a ZUŠ Trutnov. A poté již přišel čas vyhlásit výsledky nominace „Pilníkovského pelikána 2015“.

Prvního „Pilníkovského pelikána“ získala paní Miluška Honcová, kterou navrhovatel (a nejen on) nazval „anděl Pilníkova“ – za celoživotní péči o kostel a okolí a nezištnou pomoc ostatním spoluobčanům. Gratulujeme!

Všem zúčastněným se „Setkání přátel tří obcí“ líbilo, byla navázána nová a utužena stará přátelství mezi občany. I když z místních občanů opět většina zůstala doma.

Text a foto: Jaroslav Blažek

Click to listen highlighted text!