Get Adobe Flash player

Sportovní akce

1 2 3 9

Den města aneb pohyb znamená život

V sobotu 8. září 2018 se za příjemného počasí v Pilníkově opět konal Den města, tentokrát s podtitulem Pohyb znamená život.  

Všechny aktivity byly soustředěny opět kolem hlavního pódia za fotbalovým hřištěm, u mysliveckého srubu a u požární nádrže. Na organizaci slavností se podílela většina místních spolků: MO Českého rybářského svazu, Myslivecký spolek Pilníkov, SDH Pilníkov, Jezdecký klub Pastviny a TJ Spartak. Celým odpolednem účastníky provázel skvělý moderátor Karel Hynek, kterého možná znáte z televizního pořadu Na stojáka.  

Slavnosti začaly s mírným zpožděním po jedné hodině, ačkoliv organizátoři byli na svých místech, tak účastníci slavností se teprve začínali scházet. Konec konců nic neobvyklého…  

V úvodním projevu přivítal všechny návštěvníky starosta města Miroslav Klapka společně se starosty sousedních obcí – Vladimírem Lukešem z Chotěvic, Petrem Hrubým z Vítězné a z Marciszówa přijel Stefan Zawierucha. Dalšími hosty byl také Mgr. Jan Balcar, ředitel Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. a místostarosta z Vítězné Petr Ježek. Na úvodní projevy navázala Hana Blažková s vyhlášením výsledku již čtvrtého ročníku ankety „Pilníkovský pelikán“. Držitelem letošního Pilníkovského pelikána se stal poprvé zástupce mužů pan Ladislav Paděra, který dlouhá léta vychovával, a stále vychovává, mladé rybáře, jezdí s nimi po soutěžích, pořádá rybářské tábory. Prostě se jim obětavě věnuje. V současné době asi není v Pilníkově mezi mladšími rybáři žádný, který by neprošel Láďovýma rukama. Gratulujeme!  

Po vyhlášení ankety se návštěvníci rozprchli mezi připravené atrakce. Tentokrát jich ale hodně zůstalo u hlavního pódia, protože na něm se chystala beseda s našimi nejúspěšnějšími jezdci z „Dakaru 2018“ – s řidičem kamionu Martinem Macíkem a dvěma jezdci na motocyklech – Davidem Pabiškou a Janem Brabcem. Auto Frantu s sebou sice neměli, protože po posledních závodech je nyní kontrolován, ale Marek „Mára“ Šrejber nám zapůjčil jeho věrnou kopii v podobě RC modelu. Beseda trvala přes dvě hodiny a Martin Macík zavítal s mikrofonem i mezi diváky, aby se ho mohli na cokoli zeptat. A kdo se zeptal, dostal na konci besedy dárek – originální týmovou Big Shock Racing čepici! Po besedě závodníci podepisovali zájemcům kartičky a nechali se s nimi ochotně fotografovat.  

Koho nezaujala beseda, mohl navštívit mnoho rozmanitých atrakcí, například lidský stolní fotbal laserovou střelnici, bungee trampolínu, skákací hrad nebo si vyzkoušet rodeo jízdu na elektrickém býkovi. Na požární nádrži probíhal zorbing a také hasiči organizovali soutěž v přejezdu úzké lávky přes požární nádrž na jízdním kole, a kdo si netroufl přejet, tak mohl alespoň běžet. Také bylo možné se účastnit různých her organizovaných rybáři. A nezapomnělo se ani na nejmenší děti. Pro ty bylo připraveno loutkové divadlo Ale-Na Aleny Kubínové se třemi pohádkovými představeními. 

Po čtvrté hodině odpolední proběhlo fotbalové klání mezi místními celky ženy versus muži – senioři, které po dramatických bojích skončilo nakonec nerozhodně 4 : 4, ale penaltovým rozstřelem strhly vítězství na svoji stranu ženy.

Později odpoledne, v 17:30 hodin, vystoupila hudební dixielandová skupina Koplahoband a ve 20 hodin nastoupil Divokej Bill Revival, který rozpohyboval i diváky v hledišti a dětské diváky dokonce nalákal na pódium, takže vše bylo v pohybu! Na samý závěr celého dne osvětlil pilníkovské nebe ohňostroj.  

Všem zúčastněným se den města líbil, a dokonce přišlo letos i hodně návštěvníků. Podle odhadů jich bylo kolem 500! I když opět mnoho z nich bylo přespolních.

Text: Jaroslav Blažek

Foto: Jaroslav a Martin Blažkovi

Plakát:

plakat_den-mesta pilnikov_den_mesta

Hasičská soutěž „O štít města Pilníkov“

V sobotu 18. srpna 2018 se v Pilníkově na louce za požární nádrží konal další, v pořadí již jedenáctý, ročník tradiční soutěže v požárním sportu „O štít města Pilníkov“. Soutěž připravili a organizačně zajistili hasiči z místní jednotky SDH Pilníkov.

Bohužel tuto sobotu se letos koná v okolí více soutěží, což se promítlo i na účasti. Proto v příštím roce bude soutěž přesunuta na dřívější termín. Letos přijel pouze tým mužů z SDH Bernartice a z téhož SDH dorazil i tým žen. Soutěže se samozřejmě zúčastnil i místní tým mužů z SDH Pilníkov.

Za krásného slunečného počasí soutěžící i všechny příznivce požárního sportu přivítal starosta hasičů Libor Luňák z SDH Pilníkov a po něm i starosta města Pilníkova Miroslav Klapka. A soutěž mohla začít.

Vzhledem k malému počtu družstev byla soutěž dvoukolová a do pořadí se počítal lepší čas. Hned v prvním kole měl tým bernartických mužů smůlu, když se jim utrhl bajonetový závit na výtlačném hrdlu čerpadla držící tlakový ventil a došlo doslova k vystřelení přetlakového ventilu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, a tak po výměně hrdla mohla soutěž pokračovat. Hrdlo pohotově zapůjčili pilníkováci ze svého stroje, protože toto hrdlo se často nerozbíjí, tak se náhradní běžně nevozí. Soutěž tak mohla pokračovat dále.

Poděkování patří hasičům z Pilníkova, kteří celou soutěž v pátek připravovali a dnes i organizačně zajistili, a to včetně stánku s občerstvením i skákací pirátskou lodí pro děti. Doufejme jen, že příštího ročníku v novém termínu se zúčastní více soutěžních družstev.

Výsledky:

  • Muži: SDH Bernartice (27:31 s), SDH Pilníkov (29:35 s)
  • Ženy: SDH Bernartice (28:47 s)

Text a foto: Jaroslav Blažek

Plakát:
20180818_sdh-pilnikov_soutez-v-pozarnim-sportu

UZAVŘENÍ PILNÍKOVSKÉ U RAMPY

Z důvodu špatného technického stavu konstrukce a tím snížené bezpečnosti provozu zařízení byl uzavřen provoz  na U rampě v Pilníkově. V současné době vyjednáváme termín opravy u dodavatele zařízení. Předpoklad je podzim 2018.

Děkujeme za pochopení.

Starosta města

Cyklistický výlet pod Orlické hory

Městský úřad Pilníkov pořádá 10. – 12. srpna cyklistický víkend s výjezdem pod Orlické hory. Odjíždí se v pátek 10.8.2018 v 17.00 hodin z náměstí. Cyklistické trasy jsou voleny pro běžné cyklisty. V rámci výletu navštívíme místní zajímavosti. Noclehy jsou zajištěny na chalupě Orlička. Dopravu zajišťuje pořadatel zájezdu. Stravování společné. Zájemci se mohou přihlásit na úřadě nebo na e-mailové adrese starosta@pilníkov.cz do 15. července 2018. Při zápisu je nutné složit kauci na účast 500,-Kč. Počet účastníků je omezen 20ti místy. Starosta

1 2 3 9
Pondělí 19. 11 2018
Důležité odkazy
Prezentace
foto9
Odkaz na stránky