Click to listen highlighted text!
Get Adobe Flash player

Betlémské světlo

I k nám do Pilníkova přijelo v sobotu 19. 12. 2015 odpoledním vlakem od Trutnova Betlémské světlo. Opět jej přivezli kurýři z trutnovského skautského oddílu Hraničář Trutnov.

Motto letošního ročníku je „Pokoj ve mně – pokoj s tebou“ a je spojené s letošním zaměřením rakouských skautek a skautů.

Betlémské světlo je plamínek každoročně zapalovaný před Vánoci v betlémské jeskyni, ve které se podle tradice narodil Ježíš Kristus. Tradice Betlémského světla byla obnovena sice již v roce 1986 a do Pilníkova dorazilo již po čtvrté zásluhou trutnovských skautek – světlušek z oddílu ABSAROK.

První zájemci si pro Betlémské světlo přišli již na pilníkovské nádraží. Kdo to nestihl, došel si pro světlo na večerní vánoční koncert pilníkovské hudební skupiny Tlupa-Tlap, kterého se světlušky také zúčastnili a světlo ochotně rozdávali.

V neděli kurýři zamířili do Domova pro seniory, kde si s obyvateli zazpívali vánoční písničky a seznámili je s historií roznášení Betlémského světla a samozřejmě jim předali Betlémské světlo i s vlastnoručně ozdobenou svíčkou. Potom navštívili dům s pečovatelskou službou, kde si většina obyvatel Betlémské světlo ráda převzala a ještě si zazpívali vánoční koledy. Pro každého, kdo si pro světlo přišel, měly skautky přichystané vánoční přáníčko s malým sádrovým odlitkem. Obojí samozřejmě připravily samy.

Text a foto: Jaroslav Blažek

Čtvrtek 5. 8 2021
Vítejte na stránkách

Vítejte na stránkách Pilníkova.

Chcete-li text hlasitě přečíst, označte ho a klikněte na ikonu reproduktoru, která se po jeho označení zobrazí.

Důležité odkazy
Click to listen highlighted text!